Sporcu Beslenmesi

Megem Sports Academy

Sporcu Beslenmesi Eğitimi

Sporcu beslenmesi uzmanlığı, sporcunun performansını artırmaya yönelik bir diyet planı ve yönetimi için farklı disiplinler hakkında yeterince donanımlı olarak harika sonuçlar almanızı sağlar. Sporcu beslenmesi uzmanlığı eğitimi, sporcunun yaşı, cinsiyeti, aktivite düzeyi, vücut kompozisyonu ve hedeflerine göre özelleştirilmiş diyetler oluşturmayı ve uygulamayı öğretir. Bu eğitimler, sporcunun vücut ihtiyaçlarını karşılamak için gerekli olan makro ve mikro besinlerin doğru oranlarda alınmasına yardımcı olur. Sporcu beslenmesi sertifika programı, beslenme ve egzersiz biliminde gerekli bilgi ve becerileri harmanlayarak sporcunun performansının maksimum düzeyde olmasını hedefler.
Megem Sports Academy olarak Sporcu Beslenmesi Sertifika Programını ASI(Australi Sports Institute) akreditasyonu altında beslenme bilimi, gıda bilimi ve egzersiz bilimi disiplinlerini bir uyum içerisinde sunuyoruz. Ayrıca personal trainer düzeyinde beslenme tavsiyeleri, egzersiz sırasında günlük enerji talepleri ve enerji sağlamaya yönelik beslenme ve daha fazlası hakkında bilgi edinirsiniz. Alacağınız bu eğitim sayesinde sedanter bireylerin ve sporcuların gereksinim duydukları besinleri doğru zamanda ve doğru şekilde  almalarını öğretebileceksiniz.

Nasıl Sporcu Beslenmesi Eğitmeni Olunur?
Sporcu beslenmesi eğitmenliği, beslenme ve diyetetik alanlarında eğitim görmüş olmanızı gerektirir. Gerekli mesleki donanımın elde edilmesi için iki seçenek vardır. Önlisans veya lisans seviyesinde beslenme ve diyetetik eğitimi alarak “Sporcu Beslenmesi Eğitmenliği”nde uzmanlığınızı alabilirsiniz. Bir diğer yol ise akredite kuruluşlar tarafından verilen sporcu beslenmesi eğitmenliği sertifikası alarak “Sporcu Beslenmesi Eğitmeni” olabilirsiniz.
Megem Sports Academy’nin sunmuş olduğu Sporcu Beslenmesi Sertifika Programına katılmak için özel bir ön koşul yoktur. Programa katılarak daha sağlıklı bir yaşam sürdürmek isteyen herkes bu programdan yararlanabilir.

 

Sporcu Beslenmesine'e Yönelik Verdiğimiz Eğitimler

Sporcu Beslenmesi Eğitim Programı, profesyonel sporcu beslenme uzmanı tarafından verilmektedir. Eğitim kapsamında 3 ay süreyle erişim imkanı bulabileceğiniz online eğitim portalı üzerinden de eğitimleri tekrar edebilir, eklenen yeni içerikler ile gelişiminizi devam ettirebilirsiniz. Alacağınız eğitim ile doğru bir şekilde sporcu beslenmesine uygun bir diyet planı oluşturma ve başkalarına da öğretme becerilerini geliştireceksiniz. Program sonunda, bir sınavdan geçerek “Sporcu Beslenmesi Uzmanlığı Sertifikası”na sahip olacaksınız.

Eğitim İçeriği

 • Personal trainer düzeyinde beslenme tavsiyeleri
 • Egzersiz sırasında günlük enerji talepleri
 • Enerji sağlamaya yönelik beslenme
 • Karbonhidrat, protein, yağ, mineral ve vitamin yapıları
 • Vücut tipine göre beslenme
 • Su alımı ve programlama
 • Sedanter ve performans düzeyinde beslenme
 • Kadın ve beslenme alışkanlığı
 • Hormonal etkileşim
 • Suplement ve ergojenik yardımcılar
 • Beslenme bozuklukları

ile ilgili konuları kapsamaktadır. Bu konu başlıklarındaki eğitim ile rahatlıkla egzersiz yapan birine sporcu beslenmesi alanında danışmanlık yapabileceksiniz. Farklı egzersiz düzeyindeki sporcuların fiziksel ve mental ihtiyaçlarını ortaya koyarak bir plan oluşturabilme becerisini kazanmış olacaksınız.

Erken kayıt ve uygulamalı, online eğitimlerde fiyatlarımız değişkenlik göstermektedir.

 • Tüm kredi kartlarına vade farkı ile 12 taksite ödeme gerçekleştirebilirsiniz.
 • Havale, EFT yolu ile peşin fiyatına 2 taksit fırsatı ile ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Detaylı bilgi için menüde yer alan iletişim sekmesinden formu doldurmanız yeterlidir.

 

İletişim Formu